Warszawa i okolice

+48 603 309 555

Brama wjazdowa – z czego wynikają problemy z otwieraniem?

Michał Starobrat
serwis bram wjazdowych

Bramy wjazdowe na co dzień podlegają intensywnej eksploatacji. To sprawia, że wymagane jest ich regularne serwisowanie oraz odpowiednia pielęgnacja, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych uszkodzeń i problemów z otwieraniem. Czasami jednak nawet to nie pomoże i mogą występować problemy z otwieraniem prawidłowo użytkowanej bramy. Z czego mogą one wynikać i jak sobie z nimi poradzić?

Usterki eksploatacyjne

W trakcie wielu lat stosowania bram wjazdowych może dochodzić do występowania usterek eksploatacyjnych. Każdy z materiałów użytych w produkcji systemu ma określoną żywotność. Dotyczy to m.in. fotokomórek, które ulegają uszkodzeniu w wyniku brudu czy też nadmiernego nasłonecznienia. Wtedy dochodzi do zakłócenia fal podczerwieni i mogą występować problemy z otwieraniem bramy. Podobne przeszkody spotkasz w sytuacji, gdy Twoja brama ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu, np. po uderzeniu jej przez pojazd. W takich sytuacjach warto postawić na profesjonalny serwis bram wjazdowych.

Problemy z energią elektryczną

Automatyczne bramy wjazdowe opierają swoje działanie na energii elektrycznej. Jeżeli występują zakłócenia w sieci lub brak prądu, to będziesz mieć problem z otworzeniem bramy i wjazdem na posesję. Taka sama sytuacja wystąpi wtedy, gdy połączenia lub styki na przewodach zostaną uszkodzone. Wówczas niezbędne jest przeprowadzenie oględzin i wdrożenie prac naprawczych.

Rozładowany pilot

Prozaicznym i zdecydowanie najczęstszym powodem problemów jest rozładowany pilot. Może zdarzyć się, że baterie odmówią posłuszeństwa i wówczas nie będzie możliwości otwarcia systemu za pomocą dedykowanego pilota. Wystarczy wymienić baterię i wszystko wróci do normy. Do częstych i łatwych do wyeliminowania przyczyn problemów z bramą wjazdową należy również śnieg. Gdy napada go zbyt dużo, to czujniki mogą zostać przysypane i wówczas nie będą reagowały na żądania wysyłane przez użytkownika. Problemy mogą również wynikać z błędnie zaprogramowanej fotokomórki, zawieszenia się systemu czy też uszkodzenia silnika elektrycznego. Jeżeli pojawiają się u Ciebie podobne problemy, to skorzystaj z pomocy profesjonalistów z naszego serwisu bram wjazdowych.